ART / Lithographs / Litograph in colors 16152062
nr 1615 2062
Jan Stenmark
(f. 1949), Sverige
Jan Stenmark (b. 1949), Sweden. Signed, numbered 21/150, "Istället för att skriva rev jag pappret i bitar. Istället för författare blev jag konstnär. " mm: 39x45 cm, outer dimensions including frame: 63x56,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad 21/150, "Istället för att skriva rev jag pappret i bitar. Istället för författare blev jag konstnär. " mm: 39x45 cm, yttermått inklusive ram: 63x56 cm
Jan Stenmark, Swedish artist born in Norrköping 1949.
2000
SEK 1500
Monday April 22 2024
at 19:48:48
22/4 18:41:38
- Thema-auction
Apr 22
Read more about Grafik